VS Game Store

Sale!
,

Call of Duty: Modern Warfare 3

2.599,00 ден

“Call of Duty: Modern Warfare 3” е акција/видео-игра која продолжува епска приказна во светот на модерни војни. Развиена од Infinity Ward и Sledgehammer Games, играта се фокусира на светска војна каде што играчот се бори против различни терористички организации.

Категории ,

“Call of Duty: Modern Warfare 3” е акција/видео-игра која продолжува епска приказна во светот на модерни војни. Развиена од Infinity Ward и Sledgehammer Games, играта се фокусира на светска војна каде што играчот се бори против различни терористички организации. Играта нуди интензивна искуства во единечен режим и мултиплеер мод, каде што играчите можат да учествуваат во различни битки и мисии.

Сценариото е детално изработено, со различни локации во светот, вклучувајќи ги иконски градови како Нјујорк и Париз. Играта претставува нови технолошки напредоци, вклучувајќи напредни вооружувања и возила. Мултиплеер модот обезбедува динамичен и конкурентен војнички опит, со различни модели на игра и карти.

“Modern Warfare 3” ги задоволува фановите со насилствени и реализтични сцени, интригантен сценарио и напреден мултиплеер режим, правејќи го еден од најпопуларните дела во серијата Call of Duty.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Call of Duty: Modern Warfare 3”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Call of Duty: Modern Warfare 3
2.599,00 ден