VS Game Store

Sale!
,

Alan Wake 2 PS5

Original price was: 3.299,00 ден.Current price is: 1.499,00 ден.

Кога настаните опишани во хорор приказната предизвикуваат Bright Falls да бидат зафатени од чума, натприродна темнина, и Андерсон и Вејк мора да ја искористат моќта на светлината за да преживеат

Категории ,

Сага Андерсон е надарен агент на ФБИ кој е повикан во градот Брајт Фолс во северозападниот дел на САД да истражи серија ритуални убиства. Алан Вејк е писател кој со години е затворен во Темното место, застрашувачка алтернативна реалност која може да се преобликува со неговите зборови. Иако никогаш не се сретнале, тие се меѓусебно поврзани во различни реалности и со своите постапки можат да го променат светот на кој припаѓаат.

Кога настаните опишани во хорор приказната предизвикуваат Bright Falls да бидат зафатени од чума, натприродна темнина, и Андерсон и Вејк мора да ја искористат моќта на светлината за да преживеат – и да ги заштитат оние што ги сакаат. Дали можат да пораснат да бидат херои на оваа приказна сместена во изопачен свет на жртви и чудовишта?

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Alan Wake 2 PS5”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Alan Wake 2 PS5
Original price was: 3.299,00 ден.Current price is: 1.499,00 ден.