VS Game Store

,

Dakar Desert Rally PS4/PS5

2.399,00 ден

Релито во пустината Дакар е најголемата и најепската авантура за трки на теренски рели некогаш развиена.

Категории ,

Релито во пустината Дакар е најголемата и најепската авантура за трки на теренски рели некогаш развиена. и пПустинското рели Дакар ја доловува вистинската брзина и возбудата на најголемата рели трка на Amauri Sport на планетата, со широк асортиман на лиценцирани возила од врвни светски производители, вклучувајќи мотоцикли, автомобили, камиони, квадрици и SSV. Играта нуди уникатни предизвици за љубителите на off-road симулации, како и за љубителите на секојдневните трки. Натпреварувајте се во жестоки онлајн трки со повеќе играчи или движете се низ огромни дивини во офлајн режим за еден играч.

Автентично рели искуство во Дакар
Над 30 етапи на целосни рели трки од официјалните трки на рели Дакар 2020, 2021 и 2022 година со официјално лиценцирани возила, тимови и возачи во режими на повеќе играчи и еден играч. Низ огромен отворен свет кој не ве ограничува на патеки и патишта. Играта поддржува и широк опсег на волани за врвно искуство во возењето.
Сезони и динамично време
Ги содржи сите четири сезони и целосен циклус ден-ноќ. Без разлика дали се соочувате со бесни песочни бури, жешка пустинска сончева светлина, исцрпувачки дожд и снег или длабока кал, ќе мора да ги надминете елементите и вашата конкуренција за да победите.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Dakar Desert Rally PS4/PS5”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Dakar Desert Rally PS4/PS5
2.399,00 ден