VS Game Store

Sale!
,

GTA 5 Grand Theft Auto V PS5

899,00 ден

GTA V е акциона авантура со отворен свет. Играта се одвива во измислениот свет на Сан Андреас и е инспирирана од Јужна Калифорнија.

Категории ,

Rockstar потроши 5 години, 250 милиони долари и којзнае колку работни часови за да ја направи најдобрата игра од отворен свет некогаш направена. Многумина мислеа дека преголем залак, но играта пред нас е доказ дека успеаја. GTA V не е револуција, туку еволуција на постоечкиот концепт, каде што тимот за развој обрнал внимание буквално на секоја ситница за време на изработката на играта, без разлика дали се работи за разновидни радио програми кои траат неколку часа или за автентичен стил. на криминална приказна.
GTA V е акциона авантура со отворен свет. Играта се одвива во измислениот свет на Сан Андреас и е инспирирана од Јужна Калифорнија. Играчот може слободно да се движи низ светот, како и градот Лос Сантос (замена за Лос Анџелес). Играта може да се игра од прво или трето лице, а главниот лик се движи пеш или во возило. Главниот лик шета во Сан Андреас, а повеќето од мисиите вклучуваат пукање и возење. Играчите кои ќе направат кривично дело во текот на играта ќе иницираат соодветен одговор од судството. Ќе се мери со т.н „баран“ систем. Додаток на играта е режимот за повеќе играчи GTA Online, кој им овозможува на до 30 играчи да се вклучат во кооперативни или натпреварувачки натпревари.
Долго очекуваниот, GTA 5 ги собори сите рекорди на продажба ширум светот, а ги доби и сите пофалби за дизајнот на играчот, отворениот свет, како и самиот гејмплеј. Голем број на гејмерски списанија му ја доделија титулата „Игра на годината“.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “GTA 5 Grand Theft Auto V PS5”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

GTA 5 Grand Theft Auto V PS5
899,00 ден