VS Game Store

Sale!
,

Street Fighter 6 PS4 PS5

Original price was: 3.599,00 ден.Current price is: 2.499,00 ден.

Играјте заедно со легендарните мајстори и новите омилени фановите како што се Ryu, Chun-Li, Luke, Jamie, Kimberly и многу повеќе во ова најново издание со секој лик кој има впечатливи нови редизајн и возбудливи филмски специјални понуди.

Категории ,

Разновиден список од 18 борци

Доминирајте на бојното поле
Street Fighter 6 нуди високо развиен борбен систем со три типа на контроли – класични, модерни и динамични – кои ви овозможуваат брзо да играте на ниво на вештина.
Новата функција за коментари во реално време ја додава целата возбуда на натпреварувачки натпревар, како и лесно разбирливи објаснувања за вашата игра.
Drive Gauge е нов систем за управување со вашите ресурси. Искористете го мудро за да постигнете победа.
Истражете ги улиците во светска турнеја
Откријте го значењето на моќта во World Tour, извонреден режим на приказна за еден играч. Земете го вашиот аватар и истражете го Метро Сити и пошироко. Запознајте ги мајсторите кои ќе ве земат под своја закрила и научете ги нивниот стил и техники.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Street Fighter 6 PS4 PS5”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Street Fighter 6 PS4 PS5
Original price was: 3.599,00 ден.Current price is: 2.499,00 ден.