VS Game Store

Sale!
,

Red Dead Redemption 2

499,00 ден

Од креаторите на Grand Theft Auto V и Red Dead Redemption, доаѓа Red Dead Redemption 2. Тоа е епска приказна за животот во Америка пред почетокот на модерната ера.

Категории ,

⏩⏩⏩Од креаторите на Grand Theft Auto V и Red Dead Redemption, доаѓа Red Dead Redemption 2. Тоа е епска приказна за животот во Америка пред почетокот на модерната ера.

Америка 1899. крајот на ерата на Дивиот Запад, ловот на последните одметници е во тек. Оние кои нема да се предадат или почитуваат се убиени.
По грабежот кој тргна наопаку во градот Блеквотер, Артур Морган и бандата Ван дер Линде се во бегство. Со федерални агенти и ловци на награди на нивната патека, бандата мора да ограби, краде и да им го пробие патот низ грубиот терен на срцето на Америка за да преживее. Внатрешните судири се закануваат да ја растргнат бандата, а Артур мора да избере помеѓу неговите идеали и лојалноста кон бандата што го подигнала.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Red Dead Redemption 2”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Red Dead Redemption 2
499,00 ден