VS Game Store

Sale!

Assetto Corsa PS4/PS5

Original price was: 2.999,00 ден.Current price is: 599,00 ден.

Игра „од љубителите на автомобили, за љубителите на автомобили“, Assetto Corsa ветува гозба не само за очите туку и за сите други сетила кога станува збор за возењето.

Играта е извонредно завршена, така велат многу играчи кои имаа пристап до бета верзиите, графиката е изненадувачки добра. Исто така, она што е фантастично се моделите на автомобили и флексибилноста на возниот модел, за прв пат јасно се чувствуваат одредени модификации како намалување на притисокот во задните гуми за зголемување на стисокот на стартот и слично.

Категорија

Игра „од љубителите на автомобили, за љубителите на автомобили“, Assetto Corsa ветува гозба не само за очите туку и за сите други сетила кога станува збор за возењето.

Играта е извонредно завршена, така велат многу играчи кои имаа пристап до бета верзиите, графиката е изненадувачки добра. Исто така, она што е фантастично се моделите на автомобили и флексибилноста на возниот модел, за прв пат јасно се чувствуваат одредени модификации како намалување на притисокот во задните гуми за зголемување на стисокот на стартот и слично.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Assetto Corsa PS4/PS5”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Assetto Corsa PS4/PS5
Original price was: 2.999,00 ден.Current price is: 599,00 ден.