VS Game Store

Call of Duty WWII Gold Edition PS4/PS5

2.999,00 ден

Насловот во сериската франшиза што се одвива за време на Втората светска војна. Новиот CoD: WWII ја носи мултиплеер компонентата „Boots-on-the-Ground“ со сите нејзини иновативни начини за играње и борба. Сосема нова и оригинална приказна за нацистичките зомби носи многу возбуда и уникатно искуство. Call of Duty Втората светска војна не враќа во периодот на најголемиот воен конфликт во историјата, каде што првично започна серијата, Втората светска војна. Во петок, 3-ти ноември, играчите на Call of Duty: WWII ќе имаат можност да искусат незаборавно патување низ Европа во мисија од големо значење за сојузничките сили. Поради борбата во стилот на играта „boots-on-the-ground“, мултиплеерот нуди многу нови режими и иновации во системот и играта, додека новиот режим Nazi Zombies Cooperative обезбедува нова приказна полна со изненадувања и сосема ново искуство кое го подига адреналинот. Call of Duty: WWII, игра направена за следната генерација на конзоли, е објавена од Activision и креирана од Sledgehammer Games

Категорија

Насловот во сериската франшиза што се одвива за време на Втората светска војна. Новиот CoD: WWII ја носи мултиплеер компонентата „Boots-on-the-Ground“ со сите нејзини иновативни начини за играње и борба. Сосема нова и оригинална приказна за нацистичките зомби носи многу возбуда и уникатно искуство. Call of Duty Втората светска војна не враќа во периодот на најголемиот воен конфликт во историјата, каде што првично започна серијата, Втората светска војна. Во петок, 3-ти ноември, играчите на Call of Duty: WWII ќе имаат можност да искусат незаборавно патување низ Европа во мисија од големо значење за сојузничките сили. Поради борбата во стилот на играта „boots-on-the-ground“, мултиплеерот нуди многу нови режими и иновации во системот и играта, додека новиот режим Nazi Zombies Cooperative обезбедува нова приказна полна со изненадувања и сосема ново искуство кое го подига адреналинот. Call of Duty: WWII, игра направена за следната генерација на конзоли, е објавена од Activision и креирана од Sledgehammer Games

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Call of Duty WWII Gold Edition PS4/PS5”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Call of Duty WWII Gold Edition PS4/PS5
2.999,00 ден