VS Game Store

,

WRC 10 FIA World Rally Championship PS4/PS5

3.599,00 ден

Опис
✅ WRC 10 FIA Светскиот рели шампионат е последен во серијата официјални игри на Светскиот рели шампионат. Неговото објавување се совпаѓа со педесетгодишнината од овој натпревар, па авторите се потрудија да вклучат различни историски автомобили и ленти во играта, со цел да им дадат можност на тврдокорните обожаватели да патуваат низ времето.

Категории ,

Опис
✅ WRC 10 FIA Светскиот рели шампионат е последен во серијата официјални игри на Светскиот рели шампионат. Неговото објавување се совпаѓа со педесетгодишнината од овој натпревар, па авторите се потрудија да вклучат различни историски автомобили и ленти во играта, со цел да им дадат можност на тврдокорните обожаватели да патуваат низ времето.

Од 19-те историски настани, распространети од 1973 година до денес, меѓу другите ќе бидат достапни и Акропол, Сан Ремо и Аргентина. Но, тоа не е сè – играчите ќе имаат можност и да седнат зад воланот на некои од најпознатите рели автомобили од минатото, како што се Alpine A110, Audi Quattro S1, Citroen Xsara WRC или Lancia Delta Group A.

Што се однесува до новитетите, достапни ќе бидат сите четири нови рели – Белгија, Естонија, Хрватска и Шпанија. Играта содржи вкупно 120 патеки, 52 тима од тековната сезона (вклучувајќи ги сите 3 дивизии WRC и јуниорската дивизија), како и 20 автомобили од производители како Toyota, Ford, Subaru, Mitsubishi, Lancia, Audi и Alpine.

Иако многу луѓе претпочитаат индивидуални трки, на режимот на кариера му е посветено должно внимание. Затегнат и составен до непрепознатливост, овој режим сега ви овозможува да креирате сопствен тим и да го декорирате вашиот автомобил со неговиот амблем. На страната на е-спортот, постојат дневни и неделни предизвици кои ќе ви овозможат да се натпреварувате со други играчи ширум светот, како и со клубови кои ви дозволуваат да организирате свои натпревари.

Се разбира, не се работи за прецизно рекреирани автомобили, тимови и локации – иако многу од тоа е. Ќе се согласите дека е важно и она што се случува под хаубата. Физичкиот мотор е значително подобрен од минатиот пат, а главните подобрувања доаѓаат во областа на аеродинамиката и сопирањето на сите површини. Дизајнот на звукот е освежен, што треба да им помогне на возачите да се потопат.

Ако сте ентузијаст на рели, нема сомнеж – WRC 10 е за вас. Сега останува само да (ако веќе не сте) набавите соодветен волан, како што е Logitech G923, и да започнете со обиколка на машината.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “WRC 10 FIA World Rally Championship PS4/PS5”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

WRC 10 FIA World Rally Championship PS4/PS5
3.599,00 ден