VS Game Store

,

F1 23 Champions Edition

4.999,00 ден

EA SPORTS F1 23, официјалната видео игра на Светскиот шампионат во Формула 1 на FIA 2023 година. Новото поглавје во возбудливиот режим на приказна „Точка на сопирање“ носи брза драма и жестоки ривалства.

Категории ,

EA SPORTS F1 23, официјалната видео игра на Светскиот шампионат во Формула 1 на FIA 2023 година. Новото поглавје во возбудливиот режим на приказна „Точка на сопирање“ носи брза драма и жестоки ривалства. Тркајте тркало до тркало на нови патеки во Лас Вегас и Катар и заработете награди и надградби во светот на Ф1. Новите црвени знамиња додаваат автентичен стратешки елемент и функцијата за трка од 35% обезбедува повеќе акција и возбуда. Возете ажурирани болиди од 2023 година со официјална Ф1 постава од вашите омилени 20 возачи и 10 тимови. Создадете го вашиот тим од соништата и возете до победата во режимот на кариера Мој тим, натпреварувајте се во поделен екран или проширен мултиплеер со повеќе платформи и бидете посоцијални со новите лиги на Раценет.

● ТОЧКА НА СОПИРАЊЕ 2: Се отвора ново поглавје во F1 23.

● ПОДОБРЕНА автентичност: Нова патека во Лас Вегас и Катар, Црвени знамиња, 35% тркачко растојание и повеќе.

● F1 WORLD: Завршете ги предизвиците, натпреварувајте се за награди и добивајте надградби додека патувате низ Ф1 со нов систем за прогресија.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “F1 23 Champions Edition”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

F1 23 Champions Edition
4.999,00 ден