VS Game Store

Sale!
,

Hogwarts Legacy PS5

1.499,00 ден

Наследството на Хогвортс е извонредно акционо RPG со отворен свет првпат претставено во книгите за Хари Потер.

Категории ,

Наследството на Хогвортс е извонредно акционо RPG со отворен свет првпат претставено во книгите за Хари Потер.

Започнете на патување низ познати и нови локации додека истражувате и откривате фантастични ѕверови, приспособете ги напивките за карактерот и занаетчиството, усовршувајте магија, надградете ги талентите и станете волшебникот што сакате да бидете.

Искусете го Хогвортс во 1800-тите. Вашиот лик е студент кој го држи клучот за древна тајна која се заканува да го уништи светот на волшебниците. Откријте го чувството на животот во Хогвортс додека стекнувате сојузници, се борите со темните волшебници и на крајот одлучувате за судбината на светот на волшебниците.

Вашето наследство ќе биде она што ќе го создадете. Искуство непишано.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Hogwarts Legacy PS5”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Hogwarts Legacy PS5
1.499,00 ден