VS Game Store

,

Assassin’s Creed VALHALLA

3.999,00 ден

“Assassin’s Creed Valhalla” е акцион-авантуристичка видео-игра која беше објавена во ноември 2020 година. Играта е дел од долгата серија на Assassin’s Creed и развиена е од Ubisoft Montreal. Сетната е во периодот на викингската ера, а играчите ја контролираат Ејвор, викинг вожд кој мора да го води својот народ во нови територии, вклучувајќи ги историски локации како Енглеска. Играта комбинира историска автентичност со елементи на митологијата и акција.

Категории ,

“Assassin’s Creed Valhalla” е акцион-авантуристичка видео-игра која беше објавена во ноември 2020 година. Играта е дел од долгата серија на Assassin’s Creed и развиена е од Ubisoft Montreal.

Сетната е во периодот на викингската ера, а играчите ја контролираат Ејвор, викинг вожд кој мора да го води својот народ во нови територии, вклучувајќи ги историски локации како Енглеска. Играта комбинира историска автентичност со елементи на митологијата и акција.

Играчите имаат можност за истражување на отворен свет, учествување во борбени сцени, решавање на загатки и креирање на својот сопствен викингски населба. “Assassin’s Creed Valhalla” донесува нови механики и искуства во серијата и продолжува традицијата на качествени историски приказни во видео-игрите.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Assassin’s Creed VALHALLA”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Assassin’s Creed VALHALLA
3.999,00 ден