VS Game Store

Dead Space PS5

3.999,00 ден

Овој римејк носи неверојатна визуелна верност, напнат атмосферски звук и подобрувања на играта, додека останува верен на возбудливата визија на оригиналната игра. Исак Кларк е инженер на мисија да поправа огромен рударски брод, USG Ishimura, само за да открие дека нешто тргнало наопаку. Екипажот на бродот беше убиен, а партнерката на нашиот херој Никол се изгуби некаде на бродот. Сам и вооружен само со своите инженерски алатки и вештини, Исак се трка да ја пронајде Никол додека околу него се разоткрива кошмарната мистерија за тоа што се случило на бродот Ишимура. Заробен од непријателски суштества наречени Некроморфи, Исак се соочува со битка за опстанок, не само против ескалирачките ужаси на бродот, туку и против неговиот сопствен разум кој се распаѓа.

Категорија

Овој римејк носи неверојатна визуелна верност, напнат атмосферски звук и подобрувања на играта, додека останува верен на возбудливата визија на оригиналната игра. Исак Кларк е инженер на мисија да поправа огромен рударски брод, USG Ishimura, само за да открие дека нешто тргнало наопаку. Екипажот на бродот беше убиен, а партнерката на нашиот херој Никол се изгуби некаде на бродот. Сам и вооружен само со своите инженерски алатки и вештини, Исак се трка да ја пронајде Никол додека околу него се разоткрива кошмарната мистерија за тоа што се случило на бродот Ишимура. Заробен од непријателски суштества наречени Некроморфи, Исак се соочува со битка за опстанок, не само против ескалирачките ужаси на бродот, туку и против неговиот сопствен разум кој се распаѓа.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Dead Space PS5”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Dead Space PS5
3.999,00 ден