VS Game Store

Sale!
, ,

EA SPORTS FC 24 PS4/PS5

1.599,00 ден

EA Sports FC 24 е асоцијативна симулациска видео игра со фудбалска тема развиена од EA Vancouver и EA Romania и објавена од EA Sports. Тоа е инаугуративната верзија во серијата EA Sports FC што следи од успешната серија на видео игри на ФИФА, откако партнерството на Electronic Arts со ФИФА беше склучено со FIFA 23

Категории , ,

EA Sports FC 24 е асоцијативна симулациска видео игра со фудбалска тема развиена од EA Vancouver и EA Romania и објавена од EA Sports. Тоа е инаугуративната верзија во серијата EA Sports FC што следи од успешната серија на видео игри на ФИФА, откако партнерството на Electronic Arts со ФИФА беше склучено со FIFA 23. EA Sports FC 24 е 31-то севкупно продолжение од фудбалските симулациски игри на EA и започна во светот на 29 септември 2023 година за Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Windows, Xbox One и Xbox Series X/S.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “EA SPORTS FC 24 PS4/PS5”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

EA SPORTS FC 24 PS4/PS5
1.599,00 ден