VS Game Store

Tekken 7 PS4

2.999,00 ден

Опис
⏩⏩⏩ Пристигна продолжението на легендарната „борба“ која сите толку многу ја сакаме. Првиот Tekken се појави уште во 1995 година и веднаш стана неверојатно популарен. Интересните ликови со различни способности им дадоа многу можности на играчите, што веднаш стана интересно.

Tekken имаше своја конкуренција како МК и СФ, но успеа да се задржи на тронот на најпопуларните игри. Tekken што сите играчи од оваа франшиза го паметат и го сакаат е Tekken 3, која беше една од најпопуларните игри за PlayStation 1.

Добрата вест е дека Tekken не сака да запре. После 20 години, доаѓа уште едно продолжение и уште една можност да ги видиме старите ликови во ново и графички подобро издание. Како и секогаш, сè се врти околу семејството Мишима и нивната борба за моќ и престол.

Сите играчи можат да уживаат со легендарните борци како Јошимицу, Џин, Лав, Хворанг, Леи, Пол и Кинг, но и со многу други нови ликови.

Категорија

Опис
⏩⏩⏩ Пристигна продолжението на легендарната „борба“ која сите толку многу ја сакаме. Првиот Tekken се појави уште во 1995 година и веднаш стана неверојатно популарен. Интересните ликови со различни способности им дадоа многу можности на играчите, што веднаш стана интересно.

Tekken имаше своја конкуренција како МК и СФ, но успеа да се задржи на тронот на најпопуларните игри. Tekken што сите играчи од оваа франшиза го паметат и го сакаат е Tekken 3, која беше една од најпопуларните игри за PlayStation 1.

Добрата вест е дека Tekken не сака да запре. После 20 години, доаѓа уште едно продолжение и уште една можност да ги видиме старите ликови во ново и графички подобро издание. Како и секогаш, сè се врти околу семејството Мишима и нивната борба за моќ и престол.

Сите играчи можат да уживаат со легендарните борци како Јошимицу, Џин, Лав, Хворанг, Леи, Пол и Кинг, но и со многу други нови ликови.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Tekken 7 PS4”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Tekken 7 PS4
2.999,00 ден