VS Game Store

Watch Dogs 2 PS4

2.999,00 ден

Опис
⏩⏩⏩ По Чикаго, Сан Франциско станува следниот град кој воведува систем за надзор ctOS (Централен оперативен систем) кој поврзува секого и сè. Играта има нов главен лик Маркус Холовеј, млад интелигентен хакер од Оукленд, Калифорнија. Уште како дете, напредниот систем ctOS 2.0 го врамил за кривично дело што не го сторил со поврзување на неговите лични податоци со кривичното дело. Сфаќајќи дека системот им прави лоши работи на невините жители на Сан Франциско, тој одлучува да се здружи со хакерската група наречена DedSec за да го урне градскиот ctOS 2.0 и неговиот креатор, Blume.

Слично на неговиот претходник, WD2 е акциона авантура со стелт елементи. Тоа е игра со отворен свет за трето лице поставена во измислена верзија на Сан Франциско што играчите можат да ја истражуваат. Градот се состои од шест различни зони: Центар, Граѓански, брег, Оукланд, Марин и Силиконската долина, секоја со различни карактеристики и изглед. Околината е двојно поголема од оригиналот. Играчите можат да се движат низ градот пеш или во различни возила како што се автомобили, камиони, мотори и бродови, а исто така можат да пукаат додека возат. Маркус има напредни аеробатски способности кои му помагаат да крстарат низ градот и да ги избегнуваат пречките.

Категорија

Опис
⏩⏩⏩ По Чикаго, Сан Франциско станува следниот град кој воведува систем за надзор ctOS (Централен оперативен систем) кој поврзува секого и сè. Играта има нов главен лик Маркус Холовеј, млад интелигентен хакер од Оукленд, Калифорнија. Уште како дете, напредниот систем ctOS 2.0 го врамил за кривично дело што не го сторил со поврзување на неговите лични податоци со кривичното дело. Сфаќајќи дека системот им прави лоши работи на невините жители на Сан Франциско, тој одлучува да се здружи со хакерската група наречена DedSec за да го урне градскиот ctOS 2.0 и неговиот креатор, Blume.

Слично на неговиот претходник, WD2 е акциона авантура со стелт елементи. Тоа е игра со отворен свет за трето лице поставена во измислена верзија на Сан Франциско што играчите можат да ја истражуваат. Градот се состои од шест различни зони: Центар, Граѓански, брег, Оукланд, Марин и Силиконската долина, секоја со различни карактеристики и изглед. Околината е двојно поголема од оригиналот. Играчите можат да се движат низ градот пеш или во различни возила како што се автомобили, камиони, мотори и бродови, а исто така можат да пукаат додека возат. Маркус има напредни аеробатски способности кои му помагаат да крстарат низ градот и да ги избегнуваат пречките.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Watch Dogs 2 PS4”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Watch Dogs 2 PS4
2.999,00 ден